Zasmakuj w tradycji Tłocznia Naturalnych Soków i Cydru. Gospodarstwo Ogrodnicze „Szczepanówka” Elżbieta Buła

Tłocznia Naturalnych Soków i Cydru. Gospodarstwo Ogrodnicze „Szczepanówka” Elżbieta Buła

 pobierz kod QR Obiekt LGD ,,Kraina wokół Lublina"
„Szczepanówka” to rodzinna firma z tradycjami sadowniczymi sięgającymi 1913 r. Nazwa „Szczepanówka” jest związana z założycielem gospodarstwa Szczepanem– prapradziadkiem obecnych właścicielek. Posadził on pierwszy sad, lecz po wojnie jego następcy prowadzili gospodarstwo hodowlano-warzywne.

Obecni właściciele ponad 30 lat temu powrócili do tradycji sadowniczej. Misją „Szczepanówki” jest umożliwienie spożywania zdrowych i jakościowych produktów, pełnych witamin i związków mineralnych. Soki, dżemy, syropy, miody, cydr, oxymele czy octy produkowane z myślą o ludziach ceniących zdrowe odżywianie. Owoce i warzywa oraz uzyskiwane z nich przetwory to doskonałe źródło witamin i minerałów oraz błonnika pokarmowego wpływającego na metabolizm. Mają właściwości prozdrowotne, wspomagają procesy leczenia, np. wiśnia – przeziębienia, grypy, stany gorączkowe, pobudza apetyt u niejadków oraz pomaga w bezsenności. Dlatego, aby zachować naturalne właściwości owoców, wytwarzane są według tradycyjnych metod, bez stosowania konserwantów czy substancji wzmacniających smak i aromat. W gospodarstwie są produkowane naturalnie mętne soki, bez dodatku wody czy cukru. Soki ze „Szczepanówki” są tłoczone metodą na zimno i delikatnie pasteryzowane z zachowaniem cennych składników odżywczych, mają prosty i krótki skład, są w 100% naturalne, wyciskane bezpośrednio ze świeżych owoców pochodzących z własnych upraw właścicieli. W ofercie znajduje się 40 różnych smaków soków owocowych i warzywnych, takich jak sok jabłkowy, sok wiśniowy czy sok z buraka.

Cydry ze „Szczepanówki” są wytwarzane metodami tradycyjnymi wykorzystującymi powolną fermentację, dzięki której powstaje naturalnie musujący, wytrawny trunek. Naturalne cydry są produkowane ze świeżych owoców
zrywanych ręcznie w gospodarstwie. Cydry są doceniane w Polsce, jak i na świecie za ich smak oraz doskonałą jakość. Świadczą o tym liczne nagrody i medale zdobywane na przestrzeni ostatnich kilku lat. W „Szczepanówce” przywrócono produkcję oxymelu, czyli ognistego cydru według tradycyjnych receptur. Jest to mieszanka octu owocowego, miodu oraz warzyw i ziół zwana inaczej „naturalnym antybiotykiem”. Rzemieślnicze octy owocowe również cieszą się popularnością wśród konsumentów, a w szczególności ocet jabłkowy oraz ocet wiśniowy, który zdobył tytuł „Najlepszy Smak Lubelszczyzny”. Naturalne soki owocowo-warzywne, cydr, przetwory owocowe można zakupić zarówno w sklepie firmowym, który znajduje się na terenie Gospodarstwa Ogrodniczego „Szczepanówka”, jak i sklepie internetowym www.szczepanowka.pl.

Adres

Kolonia Świdnik Mały 28A,
20-258 Lublin

Kontakt

tel. 663 728 003
e-mail info@szczepanowka.pl
www.szczepanowka.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek 09:00–17:00
wtorek 09:00–17:00
środa 09:00–17:00
czwartek 09:00–17:00
piątek 09:00–17:00
sobota 09:00–12:00
niedziela Zamknięte

Mapka dojazdu

PROW
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w obszary wiejskie
Operacja pn.: „ Zasmakuj w Tradycji-Lubelski Szlak Kulinarny ” współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” w ramach poddziałania „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego „Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020” Instytucja Zarządzająca PROW 2014 – 2020 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi