Zasmakuj w tradycji Restauracja „Złota Rybka”

Restauracja „Złota Rybka”

 pobierz kod QR Obiekt LGD ,,Kraina wokół Lublina"
Garbów to miejscowość z bardzo bogatą historią, leżąca około 20 km od Lublina, której charakterystycznym znakiem są dwie strzeliste wieże miejscowego kościoła, z daleka przyciągające uwagę podróżujących. Wieś, niegdyś słynąca z produkcji cukru, dziś odznacza się malowniczymi terenami, bogactwem przyrodniczym, ciekawymi zabytkami, a także dużą liczbą punktów gastronomicznych ze smaczną regionalną kuchnią.

Jednym z takich miejsc jest restauracja „Złota Rybka” położona w centralnej części tej miejscowości, tuż przy dawnej drodze krajowej, w bezpośrednim sąsiedztwie garbowskiego zespołu pałacowo-parkowego i okalających go stawów. „Złota Rybka” to miejsce godne uwagi. Lubelska kuchnia nie istnieje przecież bez ryb. Tak było zresztą od wieków. Ryby słodkowodne niegdyś stanowiły stały element tradycyjnego polskiego posiłku. Ceniono zwłaszcza karpie, których dziś województwo lubelskie jest największym hodowcą w Polsce. Obok królujących dań rybnych, będących wizytówką Garbowa, znanego niegdyś z ich hodowli, klienci mogą skosztować tu również tradycyjnych potraw. Smaczne dania oraz przytulny wystrój nadają szczególny charakter temu miejscu. Karp w śmietanie jest niekwestionowanym przebojem restauracji, dla którego warto zboczyć z obranej trasy lub wybrać się na obiad z rodziną czy przyjaciółmi. Tradycyjnie przygotowany, z lokalnych stawów, zawsze świeży i soczysty. Dostępny praktycznie codziennie. Potrawa pochodzi z żydowskiej kuchni, obfitującej w cebulę i czosnek. Najpierw na oleju podsmaża się filety z karpia i dusi we własnym sosie. Odpowiedni zestaw korzennych przypraw gwarantuje smak ryby. Oddzielnie dusi się cebulę, podlewa bulionem i doprawia śmietaną. Karpia podaje się na gorąco, ale jest też doskonałą zakąską na zimno.
 

 

Adres

Warszawska 74,
21-080 Garbów

Kontakt

tel. 503 814 123
e-mail poczta.zlotarybka@gmail.com

Godziny otwarcia

poniedziałek 09:00–17:00
wtorek 09:00–17:00
środa 09:00–17:00
czwartek 09:00–17:00
piątek 09:00–17:00
sobota 10:00–18:00
niedziela 10:00–18:00

Mapka dojazdu

PROW
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w obszary wiejskie
Operacja pn.: „ Zasmakuj w Tradycji-Lubelski Szlak Kulinarny ” współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” w ramach poddziałania „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego „Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020” Instytucja Zarządzająca PROW 2014 – 2020 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi