Zasmakuj w tradycji Restauracja „Stary Młyn”

Restauracja „Stary Młyn”

 pobierz kod QR Obiekt LGD ,,Kraina wokół Lublina"
W restauracji „Stary Młyn”w Bełżycach młynarska tradycja, historia rodzinna oraz kulinarne smaki i zapachy unoszą się w powietrzu. To królestwo pani Darii Studzian, dzięki której stary młyn ożył w nowej funkcji.

Klimatyczne wnętrza starego młyna zostały pieczołowicie odremontowane i zmodernizowane przy zachowaniu jego pierwotnego charakteru, dzięki czemu zachęcają do degustowania tradycyjnych potraw, przygotowanych z lokalnych produktów. Tutejsze kulinarne specjały były wielokrotnie nagradzane. Uznanie jurorów (podczas Europejskich Targów Produktów Regionalnych w Zakopanem) zdobył m.in. mieszek. Do dyspozycji gości są klimatyczne sale restauracyjne, piękne obejście z placem zabaw dla dzieci, dmuchanym zamkiem oraz ścieżką tematyczną związaną z działalnością dawnego młyna i wygodny parking. Klimatyczne miejsce z historią
zobowiązuje i właściciele wywiązali się ze swoich obowiązków znakomicie, tworząc kartę z dużym wyborem tradycyjnych dań regionalnych. Dania przygotowane z miejscowych produktów zachwycają świeżością, różnorodnością i smakiem. Smakując ich, czuć, że kucharze w gotowanie wkładają serce i pasję.

Mieszek – rodzaj przystawki z ciasta maślano-ziemniaczanego z farszem ze słodkiej kapusty, podawany na przykład z gorącym czerwonym barszczem.
Pierogi lubelskie – ręcznie robione z soczystymi nadzieniami: mięsnym, kapustą z grzybami, jaglano-serowym albo z kaszy gryczanej z białym serem podawane ze śmietaną lub skwarkami.
Tych dań w „Starym Młynie” spróbujemy codziennie, a lokalizacja restauracji zachęca, by w drodze zrobić sobie smakowity przystanek.

Adres

Bełżyce, ul. Kazimierska 35,
24-200 Bełżyce

Kontakt

tel. 502 288 103

Godziny otwarcia

poniedziałek: 10:00 - 17:00
wtorek: 10:00 - 17:00
środa: 10:00 - 17:00
czwartek: 10:00 - 17:00
piątek: 10:00 - 17:00
sobota: 10:00 - 16:00
niedziela: 11:00 - 16:00

Mapka dojazdu

PROW
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w obszary wiejskie
Operacja pn.: „ Zasmakuj w Tradycji-Lubelski Szlak Kulinarny ” współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” w ramach poddziałania „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego „Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020” Instytucja Zarządzająca PROW 2014 – 2020 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi