Zasmakuj w tradycji „Karczma Zbójnicka”

„Karczma Zbójnicka”

 pobierz kod QR Obiekt LGD ,,Kraina wokół Lublina"
„Karczma Zbójnicka” to niezwykle przytulny i ciekawie zaaranżowany obiekt, który przeniesie nas w klimat staropolskich karczm, gdzie strudzony wędrowiec mógł odpocząć i nabrać sił przed dalszą podróżą. Tym bardziej, że karczma zlokalizowana jest przy drodze wojewódzkiej nr 835, która łączy Lubelszczyznę z Podkarpaciem i jednocześnie jest najdłuższą drogą wojewódzką w Polsce (225 km). Okolica obfituje w niezwykłe walory przyrodnicze.

Na terenie gminy Jabłonna znajdująsię: Krzczonowski Park Krajobrazowy, Czerniejowski Obszar Chronionego Krajobrazu, Otulina Krzczonowskiego Parku Krajobrazowego i Rezerwat Przyrody Chmiel. Zwiedzaniu sprzyja dobrze rozwinięta sieć szlaków pieszych i rowerowych. Właściciele restauracji szczególnie dbają o to, aby miejsce sprzyjało smakowaniu polskiej tradycyjnej kuchni. Służy temu klimatycznie zaaranżowane wnętrze oraz menu bogate w syte dania obiadowe oraz smakowite kolacje.W „Karczmie Zbójnickiej” dania przygotowywane są na bieżąco przez kucharzy, którzy swoje kulinarne kreacje opierają na tradycyjnych, lubelskich recepturach. Szczególnie polecane są pieczone żeberka w lekko pikantnym sosie. O wyjątkowym smaku żeberek decyduje specjalna marynata, której receptura przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Godne uwagi są również dania z drobiu – panierowane roladki z kurczaka faszerowane serem i szpinakiem przypadną do gustu nawet najbardziej wybrednym. Nie zabraknie również oferty kulinarnej dla miłośników dań wegetariańskich – wyśmienite flaki z boczniaka oraz sałatki z sezonowych warzyw dają gwarancję smacznego i pożywnego posiłku. Kucharze dbają o to, żeby potrawy sporządzane były z produktów ekologicznych pochodzących z najbliższej okolicy od zaprzyjaźnionych gospodarzy, co daje gwarancję smaku oraz wysokiej jakości serwowanych dań. W „Karczmie Zbójnickiej” można nie tylko zaspokoić głód, ale również wypocząć i zaznać słynnej „polskiej gościnności” – obiekt posiada wygodne miejsca noclegowe oraz atrakcje dla najmłodszych: ogródek z oczkiem wodnym i placem zabaw.

 

Adres

Jabłonna-Majątek 57A,
23-114 Jabłonna

Kontakt

tel. 815610311
e-mail zbojnickalublin@gmail.com
http://zbojnicka-lublin.pl/kontakt/

Mapka dojazdu

PROW
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w obszary wiejskie
Operacja pn.: „ Zasmakuj w Tradycji-Lubelski Szlak Kulinarny ” współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” w ramach poddziałania „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego „Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020” Instytucja Zarządzająca PROW 2014 – 2020 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi