Zasmakuj w tradycji Gospodarstwo Agroturystyczne Genowefa Baran

Gospodarstwo Agroturystyczne Genowefa Baran

 pobierz kod QR Obiekt LGD ,,Kraina wokół Lublina"
To urocza agroturystyka z sadem, warzywniakiem i bogatym zielnikiem, której gospodarze dbają, by goście wypoczywali i relaksowali się, obcując z przyrodą i wszelkimi gatunkami zwierząt. Spotkamy tu: alpaki, świnię wietnamską, egzotyczne kury, gołębie, króliki, owce, kucyka. Wszystkie przyjazne i towarzyskie.

Gospodarstwo proponuje wycieczki rowerowe, do których zachęca okolica lub piesze „Szlakiem Młynów Wodnych”. Atrakcją są również wędrówki po okolicznych niemałych wzniesieniach bądź wzdłuż doliny Bystrzycy, gdzie wyznaczony został korytarz ekologiczny. Warte uwagi są także parki podworskie, które w dobrym stanie przetrwały do dnia dzisiejszego. W pobliżu doliny znajduje się wiele stanowisk rzadkich i chronionych gatunków roślin i zwierząt.Dlatego agroturystyka poleca turystykę typu quest – poznawanie okolicy w formie atrakcyjnej zabawy czy bezkrwawe łowy – wycieczki do lasu/ punkty widokowe, podglądanie przyrody z aparatem fotograficznym. Gromadzenie letnich wspomnień to warsztaty przygotowywania przetworów owocowo-warzywnych według wskazówek i unikatowych receptur gospodyni – pani Genowefy. Na życzenie gości oraz wycieczek szkolnych organizowane są przejażdżki furami (zimą kuligi z pochodniami) zakończone biesiadowaniem i gawędami przy ognisku z regionalnymi specjałami. Kto lubi wodę, może spłynąć kajakiem po Bystrzycy, która na tym odcinku ma charakter naturalny, uznawana jest za czystą, a na odcinku przepływającym przez teren gminy zaliczona została do rzek krainy pstrąga i lipienia. Dlatego możemy w tym gospodarstwie skosztować przepysznego pstrąga z Bystrzycy. Ryba ta na specjalne zamówienie nie tylko gości, ale też turystów, którzy przejeżdżając, chcą spróbować tej potrawy czy zabrać na piknik, jest serwowana przez gospodynię smażona albo pieczona z dodatkiem ziół i warzyw sezonowych, przygotowywana według rodzinnej receptury. 

 

Adres

Kiełczewice Dolne 49,
23-107 Strzyżewice

Kontakt

tel. 516 268 858
e-mail gieniabaran@wp.pl
www.ugieni.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek: 09:00 - 17:00
wtorek: 09:00 - 17:00
środa: 09:00 - 17:00
czwartek: 09:00 - 17:00
piątek: 09:00 - 17:00
sobota: 09:00 - 17:00
niedziela: 09:00 - 17:00

Mapka dojazdu

PROW
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w obszary wiejskie
Operacja pn.: „ Zasmakuj w Tradycji-Lubelski Szlak Kulinarny ” współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” w ramach poddziałania „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego „Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020” Instytucja Zarządzająca PROW 2014 – 2020 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi