Zasmakuj w tradycji Bar „U Saszy”

Bar „U Saszy”

 pobierz kod QR Obiekt LGD ,,Kraina wokół Lublina"
Bar „U Saszy” ma znakomitą lokalizację w obrębie ul. Zamkowej i Pileckiego w Bychawie. Położony jest nad malowniczym zalewem w pobliżu ruin zamku. Poza niezwykle urokliwymi zakątkami cieszącymi oko spacerowiczów, dodatkową atrakcją są rowery wodne.

Na zamkniętym terenie baru znajduje się także plac zabaw dla najmłodszych. To przestronne miejsce, które może pomieścić nawet 100 gości. Przytulne wnętrza oraz piękne widoki w przeszklonym lokalu zachęcają, by w gronie rodziny, przyjaciół i gości miło spędzić czas, delektując się smakami oferowanych potraw. Są to głównie dania kuchni polskiej i świeże ryby z okolicznych łowisk, ale na spróbowanie zasługują przede wszystkim pierogi gałęzowskie. Pierogi gałęzowskie są bardzo popularne w Bychawie i okolicach. Są charakterystyczne dla całej Polski, jednak właśnie ten teren można nazwać zagłębiem pierogowym. Nazwa „gałęzowskie” pochodzi od Gałęzowa, gdzie tamtejsze Koło Gospodyń Wiejskich specjalizuje się w wyrobie tych pierogów. O unikatowej ich jakości stanowi dobra lokalna mąka, tradycyjnie przygotowane nadzienie, ręczne lepienie i gotowanie z sercem. Mogą mieć różne wersje smakowe: ruskie, z kaszą i serem, jednak najpopularniejsze są z kapustą i grzybami. Bar „U Saszy” oferuje kilkanaście rodzajów pierogów, na które zaprasza codziennie.

Adres

23-100 Bychawa,
w obrębie ul. Zamkowej i Pileckiego 110/7

Kontakt

tel. 513 696 896

Godziny otwarcia

Poniedziałek: nieczynne
wtorek: 13:00 – 20:00
Środa: 13:00 – 20:00
Czwartek: 13:00 – 20:00
Piątek: 13:00 – 20:00
Sobota: 13:00 – 20:00
Niedziela: 13:00 – 20:00

Mapka dojazdu

PROW
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w obszary wiejskie
Operacja pn.: „ Zasmakuj w Tradycji-Lubelski Szlak Kulinarny ” współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” w ramach poddziałania „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego „Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020” Instytucja Zarządzająca PROW 2014 – 2020 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi